Прага от София

 
Маршрут: София-Прага
Дати: 06.10.2023 г., 20.10.2023 г.
5 дни
транспорт: Самолет
цена от: 1129 лв.


РЕЗЕРВИРАЙ



Екскурзията включвa 4 нощувки със закуски в хотел в центъра на Прага, екскурзоводска програма на български език, трансфери летище – хотел – летище, самолетен билет с летищни такси, 1 бр. ръчен и 1 бр. чекиран багаж до 23 кг. Лети се с авиокомпания „България Ер”.


1 ден
Полет София – Прага както следва: при всички дати с изключение на 21.05.2023 – 10:20 ч. – 11:15 ч.; при дата на отпътуване 21.05.2023 – 14:50 ч. – 15:45 ч. Трансфер. Настаняване в хотела. Нощувка.

2 ден
Закуска. Полудневна обиколка на Прага с екскурзовод на български: Храдчани - Стария замък (отвън), пл. „Храдчанске намести” с двореца „Щернберг“, двореца „Шварценберг“ и Архиепископския дворец (отвън), катедралата „Свети Вит“, Мала страна с църквата „Св. Николай“, Карловия мост, Старе место – пл. „Староместке намести“ с прочутия астрономически часовник, църквата „Дева Мария пред Тин“ и паметника на Ян Хус. След обяд – свободно време. Възможност за факултативна полудневна пешеходна програма „Пражки Сецесион” с доплащане 78 лв. за възрастен и 60 лв. за деца до 17 г. и за лица над 65 г. при представяне на личен документ на входа на музеите. Цената включва екскурзоводско обслужване на български език, билет за вход в музея на Алфонс Муха и кафе или чай в кафенето на Обeцни дум. Програмата продължава около 3 часа и включва: посещение на музея на Алфонс Муха, приятна почивка на кафе или чай в кафенето на прекрасната сграда в стил Сецесион на Обецни дум. Екскурзията се осъществява при минимум 8 участника и се заявява и заплаща в България, а не на място. Нощувка.

3 ден
Закуска. Свободен ден или възможност за екскурзия до Карлови Вари и Пилзен с доплащане 108 лв. за възрастни и 85 лв. за деца и младежи до 17 г. Разглеждане на Карлови Вари – един от най-старите европейски курорти, наречен от големия пътешественик, географ и естествоизпитател Александър фон Хумболт „брилянт в изумруден обков”. Посещение на пивоварния завод Пилзен (по време на двучасовото посещение ще се запознаете с историята на най-голямата и модерна пивоварна в Чехия, ще имате възможност да научите подробности за технологията на производство, да дегустирате бира. Таксата за вход се заплаща на място – около 380 чешки крони; съветваме ви да си предвидите връхна дреха, защото в подземията температурата достига до 8ºС). Вечерта - завръщане в Прага. Екскурзията се осъществява при минимум 20 участника и се заявява и заплаща в България, а не на място. Нощувка.

4 ден
Закуска. Свободен ден или възможност за факултативна полудневна пешеходна програма „Старе место” с доплащане 49 лв. за възрастни и 33 лв. за деца до 17 г. Цената включва обиколка на забележителни места в Стара Прага с екскурзоводско обслужване на български език. Програмата продължава около 3 часа и включва: разходка по улица „Парижка”, разходка из Еврейския квартал, посещение на Тинската катедрала, църквата „Св. Яков”, сградата „При черната Богородица” – днес музей на кубистите, Съсловния театър, Ректората на Карловия университет, Витлеемския параклис, театър „На Забрадли” и бирарията „При златния тигър”. Екскурзията се осъществява при минимум 8 участника и се заявява и заплаща в България, а не на място. Нощувка.

5 ден
Закуска. Трансфер до летището. Полет Прага – София 12:00 ч. – 14:50 ч.

Категория A - standart room
Дата цена на възрастен в двойна стая цена на човек в индивидуална стая цена на трети възрастен в стая цена за дете до 11 г. в стая с 2 възрастни цена за дете до 11 г. в стая с 1 възрастен
06.10.2023 1146 лв. 1381 лв. 1130 лв. 1006 лв. 1056 лв.
20.10.2023 STOP SALE STOP SALE STOP SALE STOP SALE STOP SALE


Категория B - standart room
Дата цена на възрастен в двойна стая цена на човек в индивидуална стая цена на трети възрастен в стая цена за дете до 11 г. в стая с 2 възрастни цена за дете до 11 г. в стая с 1 възрастен
06.10.2023 1129 лв. 1411 лв. 1082 лв. 989 лв. 1039 лв.
20.10.2023 STOP SALE STOP SALE STOP SALE STOP SALE STOP SALE


Категория E - standart room
Дата цена на възрастен в двойна стая цена на човек в индивидуална стая цена за дете до 11 г. в стая с 1 възрастен
06.10.2023 1195 лв. 1524 лв. 1105 лв.
20.10.2023 1138 лв. 1467 лв. 1048 лв.


Категория G - standart room
Дата цена на възрастен в двойна стая цена на човек в индивидуална стая цена на трети възрастен в стая цена за дете до 11 г. в стая с 2 възрастни цена за дете до 11 г. в стая с 1 възрастен
06.10.2023 1209 лв. 1444 лв. 1162 лв. 1069 лв. 1119 лв.
20.10.2023 1219 лв. 1454 лв. 1172 лв. 1079 лв. 1129 лв.


Категория H - standart room
Дата цена на възрастен в двойна стая цена на човек в индивидуална стая цена на трети възрастен в стая цена за дете до 11 г. в стая с 2 възрастни цена за дете до 11 г. в стая с 1 възрастен
06.10.2023 1339 лв. 1746 лв. 1308 лв. 1199 лв. 1249 лв.
20.10.2023 1339 лв. 1746 лв. 1308 лв. 1199 лв. 1249 лв.


ЦЕНАТА ВКЛЮЧВА:
  • Самолетен билет;
  • Летищни такси;
  • 1 бр. ръчен багаж;
  • 1 бр. чекиран багаж до 23 кг;
  • Трансфери летище-хотел-летище;
  • 4 нощувки със закуски;
  • Екскурзоводски услуги;
  • Полудневна обиколка на Прага с екскурзовод на български.

ЦЕНАТА НЕ ВКЛЮЧВА:
  • Таксите за вход в музеи, градски транспорт и пр.;
  • Полудневна пешеходна програма „Старе место”;
  • Полудневна пешеходна програма „Пражки Сецесион”;
  • Екскурзия до Карлови Вари и Пилзен;
  • Слушалки по време на включените в пакетната цена обиколки (3 EUR на човек);
  • Медицинска застраховка (2 лв на човек на ден);
  • Застраховка "Отмяна на пътуване";
  • Градска такса (city tax);
  • PCR или антигенен тест, в случай че такива са нужни;
  • Горивна такса, в счучай че такава се налага.
  • Разходи от личен характер.

ДОПЛАЩАНЕ:
  • Пешеходна обиколка на Старе место - 49.00 BGN
  • Пражки сецесион - 78.00 BGN
  • Пражки сецесион за възрастни над 65 г. - 60.00 BGN
  • Екскурзия до Карлови Вари и Пилзен - 108.00 BGN

Категория А: хотел Royal Court*** е разположен на около 15 мин. пеша от Вацлавския площад;
Категория B: хотел Royal Court Apartments*** - на 15 мин. пеша от Вацлавския площад;
Категория C: хотел Centre Plaza*** - в Нове Место, на 20 мин. пеша от Вацлавския площад;
Категория D: хотел Tivoli**** - на 15 мин. пеша от Вацлавския площад;
Категория E: хотел IBIS Wenceslas sq.*** е в Нове Место, на 15 мин. пеша от Вацлавския площад;
 Категория F: хотел Wenceslas square*** - в Нове Место, на 5 мин. пеша от Вацлавския площад;
Категория G: хотел Alton*** - разположен в Нове Место, на 15 мин. пеша от
Вацлавския площад;
Категория H: хотел K+K Fenix**** - (стая Cosy room) е разположен в непосредствена близост до Вацлавския площад.


  • ВАЖНО: При нощувки в Прага туристите заплащат задължително градска такса в размер на от 1 до 3 евро на човек на ден. Таксата се заплаща лично от туристите на рецепцията на хотелите преди отпътуването им и не е включена в пакетните цени в този каталог.

Забележка: Часовете на полетите са обявени по разписанието на авиокомпанията през декември 2022. При промяна на същите, клиентите ще бъдат уведомени своевременно.

При посещение на Чехия, Ви съветваме да си осигурите основната сума, която смятате да похарчите в чешки крони, от България.

Здравни изисквания: няма специални здравни изисквания.
Условия по договораУсловия за плащане: Записването се извършва срещу внесен депозит в размер на 50% от стойността на самолетните пакети и сключен договор за туристически пакет. Заплащането на остатъка от изцяло дължимата сума се извършва не по-късно от 30 дни преди обявената начална дата на отпътуване.

Такса прекратяване:


ако прекратяването е до 18:00 ч. на третия работен ден след сключването на настоящия Договор, Пътуващият не дължи такса прекратяване, в случай че настоящият Договор е сключен повече от 50 дни преди датата на отпътуване (ако това не противоречи на анулационните условия на авиопревозвача при закупени самолетни билети);
ако прекратяването е от 18:00 ч. на третия работен ден след сключването на настоящия Договор до 50 дни преди датата на отпътуване, таксата прекратяване е в размер на 20% от цената на туристическия пакет в лева (ако това не противоречи на анулационните условия на авиопревозвача при закупени самолетни билети);
ако прекратяването е от 49 до 21 дни преди датата на отпътуване, таксата прекратяване е в размер на 50% от цената на организираното пътуване в лева (ако това не противоречи на анулационните условия на авиопревозвача при закупени самолетни билети);
ако прекратяването е от 20 до 10 дни преди датата на отпътуване, таксата прекратяване е в размер на 80% от цената на организираното пътуване в лева;
ако прекратяването е под 10 дни преди датата на отпътуване, таксата прекратяване е в размер на 99% от цената на организираното пътуване в лева.


Минимален брой записани за осъществяване на екскурзията: Всички самолетни екскурзии се осъществяват при минимум 6 туриста. В случай че минималният брой записани за осъществяване на екскурзията не е достигнат, туроператорът може да анулира пътуването като възстанови на пътуващия изцяло всички плащания, направени за туристическия пакет, без да дължи допълнително обезщетение. Туроператорът е длъжен да уведоми пътуващите за анулирането на екскурзията, спазвайки условията на чл. 89 ал. 7 т. 1. от ЗТ.

Медицинската застраховка към туристическия пакет е с доплащане от 2 лв. на човек на ден. Полицата е с общо покритие 10 000 ЕUR и включен асистанс, като покрива възникнали медицински разноски от злополука или акутно заболяване, медицинско транспортиране и репатриране.

Туроператорът предлага на туристите да сключат застраховка „отмяна на пътуване“, която покрива разходите за прекратяване на договора за туристически пакет от страна на пътуващия.

Екскурзията не е подходяща за лица с ограничена подвижност.

Паспортни и визови изисквания: До държави от ЕС и Сърбия, Македония, Албания, Босна и Херцеговина, Черна Гора, Швейцария, Швеция, Финландия, Норвегия и Исландия се пътува с валидна лична карта. До всички останали държави се пътува с международен паспорт, валиден най-малко 6 месеца след датата на завръщане.

Поради нестабилните цени на авиогоривото, които се покачват непрекъснато и непредвидимо, е възможно въвеждане на доплащане в размер на промяната на цената на горивните такси. Записаните по програмата клиенти ще бъдат уведомявани веднага, в случай че такова доплащане се наложи.

  • При посещение на Чехия, Ви съветваме да си осигурите основната сума, която смятате да похарчите в чешки крони, от България.

цена от: 1129 лв.

цена от: 1138 лв.

цена от: 1146 лв.

цена от: 1177 лв.

цена от: 1219 лв.

цена от: 1339 лв.